Jak prawidłowo wykonywać masaż twarzy rollerem?
Kamienny wałek już od wielu lat jest stosowany w krajach azjatyckich w celach pielęgnacyjnych, a także przy zabiegach medycyny chińskiej. W Europie tzw. facemodeling czy joga twarzy stały się popularne dopiero niedawno. Masaż może być wykonywany samodzielnie w domu, a przy zachowaniu regularności pierwsze efekty pojawią się już po około 2-4 tygodniach. Sprawdź, o czym pamiętać podczas wyboru produktu oraz masowania twarzy.
Jak wykonać masaż przy użyciu rollera?
Każda osoba zainteresowana tzw. naturalnym liftingiem powinna najpierw zapoznać się z różnymi technikami jogi twarzy. W internecie dostępnych jest sporo gotowych instrukcji związanych właśnie z masażami wykonywanymi przy użyciu własnych dłoni lub specjalnych akcesoriów. Poprawne wykonanie zabiegu znacząco wpływa na bezpieczeństwo (przy jakichkolwiek nieprawidłowościach dana osoba może odczuwać dyskomfort, a na twarzy pojawiają się siniaki czy opuchnięcia) oraz przyspiesza efekty.
Poranny lub wieczorny masaż twarzy rollerem należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia i osuszenia skóry. Wszystkie ruchy wykonywane są od środka, kierując się na zewnątrz. Czynność należy zacząć od szyi ze szczególnym uwzględnieniem linii żuchwy oraz podbródka. Masowanie powinno również objąć dekolt i obojczyki w celu pobudzenia węzłów chłonnych. Następnie wałek jest przesuwany po policzkach ku górze i kończy się w okolicy czoła, gdzie ruchy powinny być wykonywane pionowo od brwi aż do linii włosów. Można także przeprowadzić delikatny masaż powiek górnych i dolnych.
Dla kogo masaż twarzy?
Zabieg może wykonywać niemal każdy, kto chce poprawić wygląd swojej skóry. Tego typu czynność, która powinna trwać od kilku do kilkunastu minut, pozwoli dodatkowo:
- spłycić drobne zmarszczki,
- zniwelować cienie pod oczami,
- zmniejszyć rozszerzone pory.
Oczywiście nie można też nie wspomnieć o odprężeniu podczas wykonywania masażu.
Czym kierować się przy wyborze rollera do masażu?
Na rynku dostępne są dwa najpopularniejsze kamienne masażery, wykonane z różowego kwarcu lub jadeitu. Wybór jednego z nich będzie zależeć od indywidualnych potrzeb oraz rodzaju czy miejsca wykonywanego masażu. Najważniejsze, by tego typu akcesorium pochodziło od znanego producenta. Warto upewnić się, czy roller został wykonany z naturalnego kamienia o cennych dla skóry właściwościach.